Premiera Giełd Prywatnych od Trans.eu

- Author: Marta Trzyna

Premiera Giełd Prywatnych od Trans.eu - logo

Kilka tygodni temu odkryliśmy karty i zaprezentowaliśmy innowacyjny produkt, nad którym od jakiegoś czasu pracowali eksperci zajmujący się Platformą. Na bazie środowiska giełdy publicznej powstała Giełda prywatna.

To unikatowe dla całej branży TSL rozwiązanie skierowane do małych i dużych spedycji, które w swojej codziennej działalności szczególnie stawiają na relacje, bezpieczeństwo i optymalizację pracy. Giełda prywatna umożliwi spedytorowi współpracę z przewoźnikami w ramach zamkniętej grupy, której skład zależeć będzie wyłącznie od niego.

Dlaczego relacje są tak ważne?

W każdym obszarze chcemy otaczać się zaufanymi ludźmi. Relacje to kapitał, którego nie można kupić lub uzyskać drogą na skróty. Od pierwszego dnia pracy spedytorzy budują swoją sieć zaufanych kontaktów, dzięki której mogą szybko, efektywnie i bezpiecznie realizować swoje cele i targety. To od przewoźników, z którymi współpracują zależy ich renoma i skuteczność, dlatego nikogo nie zdziwi, że chętniej powierzają frachty sprawdzonym przez siebie kierowcom. Dzięki temu zyskują spokój i pewność, że transport dotrze na miejsce, zgodnie z założeniem. Praca z zaufanymi przewoźnikami gwarantuje również oszczędność czasu, poświęcanego zwykle na weryfikację czy ciągłą kontrolę.

Premiera Giełd Prywatnych od Trans.eu - relacje

Giełda prywatna: oszczędność czasu i optymalizacja procesów

W pracy liczy się każda minuta, którą spożytkować można na zleceniu kolejnych frachtów, dlatego tak ważna jest optymalizacja procesów. Często zdarza się, że przed wrzuceniem oferty na giełdę publiczną, chcesz sprawdzić, czy któryś z Twoich ulubionych przewoźników nie mógłby podjąć się zlecenia. Wówczas musisz wykonać co najmniej kilka telefonów, wysyłać smsy lub maile, zanim znajdziesz kierowcę gotowego do współpracy.

Dotychczas w przypadku zlecania wielu różnych ładunków, proces ten okazywał się bardzo czasochłonny i nierzadko łatwiej było wrzucić ofertę na tzw. spota. Teraz wszystko może stać się łatwiejsze. Private Spot (nowe smart-rozwiązanie Trans.eu) ułatwi skuteczną współpracę z zaufanymi przewoźnikami, ponieważ daje możliwość pominięcia kilku kroków na drodze do skutecznego zlecenia frachtu.

Premiera Giełd Prywatnych od Trans.eu - oszczędność czasu

Czym jest Giełda prywatna?

Korzystając ze znanej już Platformy Trans.eu, możesz za pomocą kilku kliknięć opublikować ładunek tak, by był widoczny jedynie dla wybranej grupy przewoźników. Spedytorzy, którzy zdecydują się na zakup Private Spot (w Polsce nazywanej również Giełdą prywatną, a na rynkach zagranicznych – Private Freight Exchange) zyskują własną przestrzeń do zlecania transportów, bez konieczności inwestowania w customowe rozwiązania software’owe. Mechanizm działania Giełdy prywatnej jest prosty, a publikacja frachtów odbywa się w tym samym oknie, co w przypadku giełdy publicznej. Na swojej własnej Giełdzie prywatnej oferty możesz adresować nie tylko do wybranych przez siebie i dodanych do sieci użytkowników Platformy, ale również do przewoźników, którzy nie posiadają abonamentu. Wszyscy, którzy zaakceptują Twoje zaproszenie do Giełdy, będą informowani o Twoich ofertach w tym samym momencie.

Szczegóły działania najnowszego produktu Trans.eu poznasz, oglądając specjalnie przygotowaną animację ⤵️

Zobacz animację na YouTube

Warto pielęgnować swoje kontakty

Zapraszając przewoźników do zamkniętej Giełdy prywatnej, nie tylko zapewnisz im większy dostęp do frachtów od zaufanego kontrahenta, ale również zaznaczysz, że darzysz ich zaufaniem i doceniasz ich pracę. Kierowcy z pewnością chętniej wybiorą zlecenia z Private Spot, jeśli otrzymają taką propozycję. Należałoby wspomnieć, że mimo wprowadzenia Giełd prywatnych, pracy dla przewoźników szukających ładunków na giełdzie publicznej z pewnością nie zabraknie – popyt na ich pracę wciąż przewyższa podaż. 

Premiera Giełd Prywatnych od Trans.eu - prywatna przestrzeń

W chmurze nic nie zginie

Pamięć ludzka bywa zawodna. Gubimy telefony, tracimy zawartość komputerów. Na Platformie, w ramach Giełdy prywatnej, dysponować będziesz osobistą bazą kontaktów i historią transakcji oraz konwersacji. Dzięki cyfrowej komunikacji poprzez mobilną aplikację Loads2Go! możesz w czasie rzeczywistym wymieniać informacje i wiadomości z kierowcami, którzy ponadto na bieżąco są informowani o nowych frachtach pojawiających się na Giełdach prywatnych (i nie tylko).

Jeśli zechcesz, bez problemu dodasz nowego przewoźnika, z którym nawiązałeś relację na giełdzie publicznej. Private Spot możesz traktować jako prywatną przestrzeń, która rządzi się zdefiniowanymi przez Ciebie zasadami. W momencie gdy zdecydujesz się na ograniczenie współpracy z danym przewoźnikiem, możesz w prosty sposób wyedytować listę swoich kontrahentów.

Pamiętaj również, że do swojego Private Spota możesz dodać ulubionych przewoźników spoza Platformy. Otrzymają oni zaproszenie do Platformy lub aplikacji Loads2Go!, które w ramach Giełd prywatnych będą mogli użytkować bez żadnych dodatkowych opłat. Co bardzo ważne, nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo danych Twoich podwykonawców. Wciąż pozostają one własnością Twojej firmy – nie są wykorzystywane w niedozwolony sposób i nie trafiają do żadnej ogólnodostępnej bazy czy zewnętrznych podmiotów.

Premiera Giełd Prywatnych od Trans.eu - cyfrowa komunikacja

Czym nie jest Giełda prywatna?

Giełdy publiczna i Giełda prywatna to niezależne produkty, działające w symbiozie i spełniające różne potrzeby spedytorów. Możesz więc na nich działać równolegle. Private Spot gwarantuje większą poufność, dlatego rozwiązuje m.in problem zakazu dotyczącego publikacji frachtów na Giełdzie publicznej. Warto zaznaczyć, że wykupując dostęp do Giełdy prywatnej, nie otrzymujesz też gotowej listy przewoźników. Bazuje ona na Twoich kontaktach, także tych zewnętrznych względem Platformy, które – co należy podkreślić – nie są przez nią dodatkowo weryfikowane.


Walka o przewoźników trwa. Spedycje od dawna potrzebowały skutecznego narzędzia do współpracy z zaufanymi kierowcami. Jest wiele czynności w codziennej pracy, których nie można pominąć, ale wiele z nich można uprościć. Wybierając nowe narzędzie współpracy z przewoźnikami możesz wyprzedzić swoją konkurencję.

Dołącz do grona użytkowników, którzy zdecydowali się na sprawdzenie Private Spot w swojej pracy. Zamów demonstrację naszego produktu ⤵️

Premiera Giełd Prywatnych od Trans.eu - wypróbuj giełdę prywatną

Poznaj wszystkie możliwości prywatnej giełdy transportowej!

➡️  Wypełnij formularz i umów rozmowę z naszym konsultantem!

➡️ Napisz do nas na LiveChat (opcja dostępna w dni robocze w godz. 7:00–17:00).

➡️ Napisz do nas na adres privatespot@trans.eu, wpisując w tytule: “giełda prywatna”.

➡️ Zadzwoń na naszą infolinię: +48 71 734 17 00 (dostępna w dni robocze, w godz. 7:00–17:00).