Giełda Prywatna w praktyce – codzienność w lepszym wydaniu

- Author: Dominika Krzak

Case study Girteka

Jak poradzić sobie z wyzwaniami na rynku transportowym w obecnych czasach? Gdzie szukać obszarów usprawnień? O tym jak wykorzystać do tego Giełdę prywatną opowiedzieli nam Vladislav Jankovskij i Pavel Kveten, przedstawiciele firmy Girteka, która jako jedna z pierwszych wdrożyła u siebie nowe rozwiązanie od Trans.eu.

O FIRMIE GIRTEKA

Girteka jest wiodącą firmą transportową w Europie z własną flotą pojazdów ciężarowych. Posiada nowoczesne bazy transportowe na Litwie i w Polsce. Utrzymuje rozległą siatkę transportową w Europie. Najwyższym priorytetem Girteki jest zapewnienie wysokiej jakości usług transportowych na długich dystansach, ekonomiki paliwowej, bezpieczeństwa i komfortu kierowcy.

Od czego zależy rozwój firmy na rynku transportowym, szczególnie w obecnej, trudnej sytuacji?

Vladislav Jankovskij, Division manager, Spedition, Girteka Europe: Powodzenie na rynku transportowym często zależy od wypracowanych relacji. Niezależnie od tego jak dużą jesteśmy firmą – w pierwszej kolejności zawsze współpracujemy z partnerami, z którymi łączy nas już jakaś historia. Do realizacji naszych zleceń zawsze wybieramy takich przewoźników, do których mamy zaufanie i którzy nam się już sprawdzili. A że na rynku jest duży problem z zabezpieczeniem wszystkich zleceń klientów – nawiązujemy relacje z coraz większą ilością firm transportowych. Zależy nam, aby taka współpraca przebiegała w sposób transparentny. Wciąż szukamy możliwości rozwoju. Stawiamy na rozwiązania, które usprawnią komunikację z zaufanymi przewoźnikami. Dlatego właśnie we współpracy z Trans.eu, zdecydowaliśmy się na wdrożenie Giełdy Prywatnej. Aby nadążyć za tempem zmian, jakie narzuca rynek, nie ma innej drogi, jak tylko digitalizacja procesów.

Pavel Kveten, Chief Operating Officer, Girteka Europe West: Jesteśmy jednym z największych graczy na rynku i przy takiej dużej liczbie ładunków potrzebujemy większej ilości sprawdzonych przewoźników. Rozwijające się sieci zaufanych partnerów to kierunek zapewniający nam dziś konkurencyjność. Wykorzystanie w tych procesach narzędzi digital tylko zwiększa ich efektywność dając więcej czasu na budowanie relacji. Giełda Prywatna nie tylko skraca czas realizacji zleceń, umożliwia też sprawny proces komunikacji pomiędzy nami a kontrahentem.

Jakie korzyści daje Wam prywatna giełda transportowa?

V.J: Przenosi ona większą część pracy spedytora z przewoźnikiem na Platformę Trans.eu. Wszystkie nasze ładunki trafiają w pierwszej kolejności do grupy stałych i zaufanych kontrahentów, nie musimy pojedynczo wykonywać do nich telefonów, pisać SMS-ów, czy maili. Oszczędza to czas obu stronom, a jednocześnie wzmacnia wspólne zaufanie. Giełda Prywatna to również dobre rozwiązanie dla firm, które mają w kontrakcie zakaz publikacji ładunków na giełdzie publicznej, ponieważ oferty są widoczne tylko dla zaufanych partnerów.
P.K: Łatwe wystawianie ofert, szybki dostęp do zaufanych partnerów, efektywna komunikacja, proste zarządzanie dokumentami – to tylko niektóre zalety Giełdy Prywatnej. Narzędzia digital ułatwiają codzienną pracę oraz eliminują błędy związane z niedokładnością. W centrum uwagi wciąż pozostają relacje. To one kształtują naszą kulturę organizacji oraz warunkują  efektywną współpracę.

GIRTEKA-CASE-STUDY-_-2_baner-na-bloga-kopia1

Zobacz rozmowę z przedstawicielami Girteki oraz z pracownikami firm transportowych Folwex oraz U.T. Jurewicz.

YouTube player

Giełda Prywatna w praktyce - codzienność w lepszym wydaniu - umów demo