Czy posiadanie giełdy prywatnej zwiększa wiarygodność spedytora?

- Author: Marta Dunajko

prywatna giełda transportowa

W branży spedycyjnej ogromną rolę odgrywają dobre relacje, a partnerzy biznesowi dobierani są nie tylko na podstawie ceny, ale wielu różnych istotnych kryteriów, które mają zagwarantować jakość i bezpieczeństwo transportu.

W dzisiejszym wpisie zastanawiamy się, czy posiadanie Giełdy Prywatnej jest jednym z czynników, które mogą zaważyć na decyzji, z którą firmą spedycyjną przewoźnik czy załadowca podejmie współpracę.

Wiarygodność na pierwszym miejscu

W obecnych niestabilnych czasach bezpieczeństwo ma ogromne znaczenie dla biznesu. Wszystkie strony transakcji – załadowcy, spedytorzy i przewoźnicy – wzajemnie się sprawdzają, aby zminimalizować ryzyko związane z realizacją zleceń transportowych.

W naszym raporcie „Bezpieczeństwo w branży spedycyjnej” opisaliśmy wiele metod weryfikacji partnerów biznesowych, stosowanych przez spedytorów. Jednak z rozmów z naszymi klientami jedna wyłania się na prowadzenie – jest nią współpraca ze sprawdzonymi przewoźnikami. Trudno się temu dziwić. Współpraca z firmami, którym ufamy, pozwala nam spać spokojnie, gdy nasz ładunek jest w drodze. 

Aby ułatwić i przyspieszyć tę współpracę, stworzyliśmy Giełdę Prywatną. Rozwiązanie to umożliwia firmom spedycyjnym stworzenie własnej „giełdy w giełdzie” Trans.eu, do której zapraszają wyłącznie zaufanych przewoźników. Twoje oferty są widoczne tylko w zamkniętej sieci sprawdzonych partnerów, dzięki czemu masz pełną kontrolę nad procesem transportowym i bezpieczeństwem transakcji. 

Czy inni na giełdzie widzą, że mam Giełdę Prywatną? 

Tak, Twoi przewoźnicy wiedzą i widzą, że korzystasz z Giełdy Prywatnej. Po pierwsze, otrzymują od Ciebie zaproszenie, by do niej dołączyć. Po drugie, każdy fracht opublikowany na Giełdzie Prywatnej jest oznaczony etykietą „Giełda prywatna” lub nazwą Twojej giełdy. Nawet jeśli przewoźnik przegląda wszystkie oferty w jednym ogólnym widoku, te pochodzące z Giełdy Prywatnej wyróżniają się na tle innych. Przewoźnik może również w pierwszej kolejności zobaczyć tylko frachty skierowane do niego z giełd prywatnych – w osobnej zakładce „Prywatne”.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prywatnej giełdzie transportowej i czym różni się ona od giełdy publicznej – polecamy nasz artykuł porównujący oba rozwiązania

Ritex o giełdzie transportowej

Co posiadanie Giełdy Prywatnej mówi o Twojej spedycji?

Załadowco, dbam o Twoje ładunki 

Korzystanie z Giełdy Prywatnej pokazuje szczególną troskę o ładunki, a jednocześnie świadczy o tym, że masz już zbudowaną obszerną bazę pewnych podwykonawców. Nie bez znaczenia dla załadowców jest także fakt, że dzięki Twojemu zamkniętemu środowisku, szczegóły na temat ich zleceń nie są widoczne dla szerszej publiczności, w tym konkurencji. Szerzej opisujemy ten temat w artykule na temat realizacji wymogów załadowców dot. nieumieszczania frachtów na publicznych giełdach transportowych

Poinformowanie załadowcy o korzystaniu z Giełdy Prywatnej może być Twoim atutem, jeśli rozważa on współpracę z innymi spedycjami. Pokaże bowiem, że oferujesz bezpieczne i poufne rozwiązanie dla realizacji jego zleceń transportowych.

Prywatna giełda transportowa

Przewoźniku, chcę pracować z najlepszymi

Zapraszając przewoźników do swojej zamkniętej giełdy transportowej, komunikujesz szczególne wobec nich zaufanie. Przekaz jest jasny – chcę z Tobą częściej pracować, ponieważ wiem, że moje ładunki są z Tobą bezpieczne. Dla przewoźnika dobre, długoletnie relacje są równie ważne, jak dla Ciebie.

Wielu spedytorów zauważa, że oznaczenie ofert na giełdzie transportowej nazwą ich firmy przyczynia się do podniesienia prestiżu, co powoduje, że oferty te są lepiej postrzegane przez przewoźników. Rzeczywiście, przewoźnicy zwracają na nie szczególną uwagę, ponieważ wiedzą, że są one skierowane wyłącznie do nich, a nie do wszystkich uczestników giełdy publicznej. Podejście to pozwala na bardziej ukierunkowane i efektywne komunikowanie się między spedytorami i przewoźnikami, co może przyczynić się do nawiązania bardziej zaufanych relacji biznesowych.

Więcej o korzyściach płynących z posiadania Giełdy Prywatnej Trans.eu przeczytasz w artykule „Giełda Prywatna to Twój konkretny zysk”. 

Zapraszamy Cię także do umówienia się na krótką, bezpłatną prezentację Giełdy Prywatnej z naszym ekspertem. 👇

giełda prywatna