Trans for Forwarders ekspertem na konferencji Trendownia 2024 r.

- Author: Marta Dunajko

trendownia konferencja 2024

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić planowanie przyszłości firmy bez uwzględnienia zaawansowanych systemów informatycznych, sztucznej inteligencji, robotów przemysłowych i transformacji energetycznej. Na zagadnieniach tych skupia się Trendownia.

Trendownia to coroczne wydarzenie poświęcone rozwojowi sieci dostaw i produkcji, które stało się już nieodłączną częścią życia branży. Skierowane jest do menedżerów zajmujących się logistyką i produkcją. 

Aktywnie uczestniczyliśmy w tegorocznej, 19. edycji konferencji. Na scenie Jacek Tarkowski, nasz CSO, Krzysztof Naparty, Product Manager w Trans.eu,  oraz nasz klient Grzegorz Borowicz, Dyrektor Zarządzający w Omedze Pilzno, omawiali rozwój cyfrowych łańcuchów dostaw i nowe perspektywy biznesowe, starając się jak najdokładniej odpowiedzieć na pytania:

  • Jakie problemy może rozwiązać cyfryzacja? 
  • Jakie narzędzia cyfrowe są gotowe do wdrożenia w firmach transportowych i spedycyjnych?
  • Nad jakimi projektami opartymi na sztucznej inteligencji pracują firmy z sektora TSL?
  • Jakie są perspektywy rozwoju sztucznej inteligencji i autonomizacji w branży? 

Odpowiadając na pytania, posłużyli się przykładami konkretnych wdrożeń ((np. wykorzystanie sztucznej inteligencji w Omedze Pilzno) oraz narzędzi (Giełda Prywatna Trans.eu).

YouTube player

 

Następnie wzięliśmy udział w debacie „Czy jesteśmy tak profesjonalni, jak myślimy?” na temat roli rozwiązań cyfrowych w automatyzacji zadań w transporcie. 

Podczas Trendowni miał też premierę nasz najnowszy raport „Cyfrowa spedycja. Możliwości, wyzwania, perspektywy”. Dostali go w pakietach konferencyjnych – jako pierwsi – wszyscy uczestnicy.

Od lewej: Szymon Dirbach, Dyrektor Operacyjny VML, Dominika Krzak, Global Event Manager Trans.eu, Aleksandra Kwiecień, Team Leader for Forwarders Inside Sales Team Poland Trans.eu, Łukasz Napierała, Dyrektor Zarządzający VML oraz Piotr Trojnacki, Regional Director of Business Development Trans.eu