Nowość na Platformie Trans.eu – Asystent Planowania Trasy. Przetestuj go bezpłatnie!

- Author: Marta Dunajko

Asystent Planowania Trasy

Na Platformie jest już dostępny Asystent Planowania Trasy! Funkcjonalność ta umożliwia dokładne obliczanie kosztów i czasu transportu, z uwzględnieniem czynników, takich jak opłaty drogowe, ograniczenia drogowe czy przewidywany poziom emisji CO2.

Jeśli jesteś użytkownikiem Platformy Trans.eu, narzędzie to jest już u Ciebie włączone. Możesz je przetestować bezpłatnie przez 3 miesiące. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto i wybierzesz zakładkę Trasa przy swoim ładunku.

Planowanie najkorzystniejszej trasy

Dzięki Asystentowi Planowania Trasy wyznaczenie optymalnej trasy staje się niezwykle proste. Po wprowadzeniu parametrów, takich jak miejsce załadunku i rozładunku oraz typ pojazdu, w kilka sekund otrzymasz kalkulację kosztów i czasu transportu dla najlepszej trasy, a także propozycję tras alternatywnych.

W wyliczeniach możesz skorzystać z domyślnych profili pojazdów (bus, solo, z przyczepą i z naczepą) lub stworzyć własny profil, co pozwala jeszcze precyzyjniej dopasować trasę, unikając np. zbyt wąskich dróg czy tuneli. Co ważne, mapy online są regularnie aktualizowane, zapewniając najświeższe dane.

Precyzyjne kalkulacje kosztów

Precyzyjne kalkulacje kosztów

Wielu spedytorów korzysta z map Google do obliczania kosztów transportu. Jednak rozwiązanie to jest niedokładne, ponieważ głównie umożliwia określenie odległości dla samochodów osobowych. Asystent Planowania Trasy oferuje precyzyjny kalkulator, który przydaje się nie tylko podczas realizacji nowych tras, lecz także w codziennej analizie opłacalności zleceń.

Asystent Planowania Trasy dostarcza spedytorom wiarygodnych informacji dotyczących kosztów paliwa i opłat drogowych. Mogą one również uwzględniać wymiary i wagę pojazdu. Końcowe obliczenia są podzielone według poszczególnych krajów i systemów opłat drogowych. Możesz wybrać walutę, w której zostaną przedstawione koszty.

Planowanie najkorzystniejszej trasy

Podczas obliczeń masz możliwość wyboru opcji omijania dróg płatnych. Jeśli dodasz do trasy dodatkowe punkty, narzędzie automatycznie przeliczy ostateczny koszt frachtu. Na koniec system dostarcza informacji o przewidywanym zysku.

Precyzyjne kalkulacje kosztów_

Uwzględnienie wymogów ekologicznych

Podczas planowania trasy możesz wziąć pod uwagę ograniczenia ekologiczne np. zmniejszające poziom dopuszczalnych emisji CO2 lub uniemożliwiające wjazd do centrów miast. Natomiast jeśli współpracujesz z wymagającymi klientami, którzy mają najwyższe standardy ekologiczne, łatwo wyliczysz przewidywany poziom emisji CO2 według normy EN 16258 podczas transportu.

Wszystko w jednym miejscu

Ogromną zaletą Asystenta Planowania Trasy jest możliwość korzystania z niego w ramach jednego środowiska Platformy Trans.eu, gdzie spedytorzy poszukują przewoźników na konkretne trasy. Dzięki temu nie muszą przełączać się między różnymi narzędziami, co utrudnia pracę i wydłuża czas potrzebny na realizację zadań. Teraz wystarczy chwila, aby otrzymać dokładne wyliczenia kosztów i czasu transportu.

Jak działa promocja?

  • Nic nie musisz robić! Każdy użytkownik Platformy Trans.eu otrzymuje bezpłatny 3-miesięczny dostęp do Asystenta Planowania Trasy.
  • Jeśli jesteś już użytkownikiem Platformy Trans.eu, Asystent Planowania Trasy został automatycznie włączony na Twoim profilu 6 maja.
  • Korzystanie z Asystenta Planowania Trasy podczas okresu próbnego nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami. Nie przedłuża się on automatycznie, a 6 sierpnia zostanie on po prostu wyłączony.
  • Od lipca narzędzie będzie można zamówić bezpośrednio na Platformie. Cennik znajdziesz na naszej stronie.

Sprawdź także Regulamin promocji.

Jak działa Asystent Planowania Trasy?

  • Asystenta Planowania Trasy znajdziesz w modułach Szukaj ładunków oraz Mapy.
  • Wyznaczając trasę z Asystentem Planowania Trasy, możesz określić parametry, takie jak punkty trasy, data i godzina wyjazdu, klasa emisji i waga ładunku oraz edytować cenę paliwa.
  • Asystent pozwala również na uwzględnianie ograniczeń ekologicznych, omijanie dróg płatnych i utworzenie własnego profilu pojazdu.
  • Możesz również zobaczyć alternatywne trasy i zaznaczyć lokalizacje, które chcesz ominąć.
  • Po ustawieniu powyższych parametrów otrzymujesz kalkulację kosztów, czasu przejazdu i zysku w wybranej walucie.