Bezpłatny raport: Szczyt świąteczny w logistyce. Jaka jest kondycja sektora TSL i czy szczyt w tym roku będzie taki jak zawsze?

- Author: Marta Dunajko

Raport Świąteczny szczyt

Dla wielu firm spedycyjnych czas przedświąteczny i ogólnie ostatni kwartał roku to jeden z najbardziej oczekiwanych okresów. To wtedy ma miejsce najbardziej intensywny wzrost zapotrzebowania na usługi transportowe, ponieważ konsumenci masowo nabywają towary z szerokiego wachlarza kategorii produktowych. Warto też zauważyć, że okres szczytu świątecznego ulega stopniowemu wydłużeniu. Czy w tym roku, z uwagi na dekoniunkturę, możemy liczyć na przedświąteczny szczyt? Odpowiedź znajdziesz w naszym najnowszym raporcie „Szczyt świąteczny w logistyce. Jaka jest kondycja sektora TSL i czy szczyt w tym roku będzie taki jak zawsze?”! 

Arkadiusz Kawa

Autorem publikacji jest dr hab. Arkadiusz Kawa, ekspert z ponad 20-letnim doświadczeniem w dziedzinie logistyki i e-commerce, pełniący funkcję dyrektora Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego i profesora Wyższej Szkoły Logistyki. Jest autorem 3 książek, współredaktorem 2 monografii i prawie 300 publikacji popularyzatorskich oraz naukowych

Czego dowiesz się z raportu?

W raporcie „Szczyt świąteczny w logistyce. Jaka jest kondycja sektora TSL i czy szczyt w tym roku będzie taki jak zawsze?” poruszamy następujące tematy: 

🟠 Obecna sytuacja sektora TSL i jej porównanie do poprzednich lat

W roku 2022 w branży TSL odnotowano 22,6% dynamikę wzrostu przychodów w porównaniu do roku poprzedniego. Jak kształtowała się sytuacja w pierwszym półroczu bieżącego roku? Jakie były spadki cen przesyłek na rynku spotowym i kontraktowym?

🟠 Wpływ koniunktury gospodarczej w Europie i na świecie na branżę transportową

Zapotrzebowanie na usługi logistyczne podlega wahaniom i jest uzależnione od stanu gospodarki. Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę w tym roku? Jakie są prognozy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, a jakie Banku Światowego? 

🟠 Przewidywania ekspertów na temat tegorocznego szczytu

Jak nastawieni do przyszłości polskiej gospodarki są ekonomiści? Czy doświadczymy zwiększenia wolumenu frachtów? Jakie są w związku z tym nastroje polskich managerów? 

🟠 Przygotowania do przedświątecznego szczytu

Menedżerowie firm z sektora TSL muszą odpowiednio przygotować się do szczytu sezonowego, niezależnie od skali jego wystąpienia. Jak wygląda ten proces? Czym jest PSS – peak season surcharge?

Dowiedz się, jaka jest kondycja branży TSL i czy możemy spodziewać się przedświątecznego szczytu w tym roku. Pobierz nasz najnowszy raport 👇

Interesują Cię branżowe badania i raporty? Zapisz się na nasz newsletter i nie przegap żadnego z nich.