Pomoc dla Ukrainy — nowe oznaczenie ładunków na giełdzie Trans.eu

- Author: Dominika Krzak

Pomoc dla Ukrainy — nowe oznaczenie ładunków na giełdzie Trans.eu - logo

Coraz częściej z inicjatywy użytkowników Platformy Trans.eu, na giełdzie transportowej pojawiają się ładunki przeznaczone jako pomoc humanitarna dla Ukrainy. Są one chętnie podejmowane przez przewoźników, którzy mogą dostarczyć je osobom potrzebującym wsparcia, we wskazane miejsce.

Obserwując ten trend, wyszliśmy naprzeciw potrzebom połączenia się firm produkcyjnych, handlowych i spedycyjnych z przewoźnikami, w ramach akcji pomocy dla osób z Ukrainy. Przedsiębiorstwa, które w imieniu swoim lub organizacji charytatywnych, z jakimi współpracują, chcą dostarczyć ładunek przeznaczony jako wsparcie dla osób poszkodowanych w wyniku działań wojennych, mogą dodać go na giełdę transportową Trans.eu, z opisem „pomoc dla Ukrainy”. Nasz algorytm rozpoznaje go wówczas, jako pomoc humanitarną i dodaje do tej oferty specjalne oznaczenie, które wyraźnie wyróżnia fracht na giełdzie ładunków. Dzięki temu przewoźnicy, którzy chcą podjąć się przewozu towarów pomocowych, łatwo odnajdą je na giełdzie, filtrując oferty frachtów po tych, oznaczonych przez algorytm jako pomoc humanitarna.

Pamiętaj, aby dodając fracht na giełdę transportową, w formularzu wypełnić pole „Dodatkowy opis” wpisując hasło: pomoc dla Ukrainy. Tylko dzięki temu Twój fracht zostanie wyróżniony specjalnym oznaczeniem.

Pomoc dla Ukrainy — nowe oznaczenie ładunków na giełdzie Trans.eu - ładunki na giełdzie

Dodaliśmy na giełdzie transportowej nowe oznaczenie, które pomoże przewoźnikom łatwo wyszukać ładunek, określony jako pomoc humanitarna dla Ukrainy.

Frachty są wyróżnione jako pomoc humanitarna z ikoną graficzną w kolorach flagi Ukrainy. Przewoźnik, zaznaczając odpowiedni checkbox w prosty sposób może również użyć filtra, który pomoże mu wyszukać wyłącznie oferty w ramach pomocy dla Ukrainy.

Pomoc dla Ukrainy — nowe oznaczenie ładunków na giełdzie Trans.eu - pomoc humanitarna

Jako Grupa Trans.eu jesteśmy mocno zaangażowani w pomoc dla osób uciekających terenów wojennych oraz nadal przebywających w Ukrainie. Zauważyliśmy też, że nasi kontrahenci korzystają coraz częściej z giełdy transportowej, w celu znalezienia przewoźnika, który mógłby dostarczyć towar zawierający pomoc humanitarną dla osób z Ukrainy. Z drugiej strony sporo przewoźników chętnie podejmuje się takich wyzwań. Naturalnie postanowiliśmy pomóc w połączeniu się tych dwóch grup, aby upłynnić ten wymiar łańcucha dostaw i aby pomoc do osób potrzebujących docierała na czas.

Negocjacje i ustalenia dotyczące warunków przewozu towaru odbywają się bezpośrednio pomiędzy zlecającym transport i przewoźnikiem.

Trans.eu udostępnia jedynie narzędzie do szybkiej komunikacji pomiędzy tymi stronami, do których należy szczegółowa weryfikacja transakcji. Odbywa się to na standardowych zasadach funkcjonowania giełdy publicznej. Naszym celem jest wspieranie i ułatwianie nawiązywania współpracy pomiędzy firmami zainteresowanymi pomocą dla Ukrainy.

Aktualnie pracujemy nad cyfrowym narzędziem, które pozwoli nam połączyć organizacje charytatywne bezpośrednio z przewoźnikami, w zamkniętej i odpowiednio przygotowanej grupie dedykowanej wyłącznie pomocy humanitarnej.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej lub interesuje Cię możliwość dołączenia do grupy specjalizującej się w obszarze pomocy, wypełnij formularz (kliknij tutaj), skontaktujemy się z Tobą w tej sprawie.

Zobacz jak dodać fracht z pomocą dla Ukrainy, aby uzyskać specjalne oznaczenie! Dostępny jest krótki film (tutaj)