Rynek przewozowy w 2022 r. Zbadaliśmy kondycję branży

- Author: Dominika Krzak

Rynek przewozowy w 2022 r. Zbadaliśmy kondycję branży - logo
Zapytaliśmy dyrektorów firm spedycyjnych, spedytorów i menedżerów transportu, jaka jest kondycja rynku przewozów w Polsce i Europie? Jak postrzegają najbliższą przyszłość własnej firmy? Wniosek jest jeden: kończy się etap planowania i realizacji planów, branża przechodzi do etapu szybkiego reagowania na to, co się dzieje.

Równe 50% zapytanych przez nas osób z branży transportowej deklaruje, że w obliczu aktualnej sytuacji dynamicznych zmian na rynku podejmuje działania. 30% szuka możliwości zabezpieczających, a 18% jeszcze obserwuje rynek.

POBIERZ RAPORT “Rynek przewozowy 2022 – kondycja branży”

Jak reagować na zmiany?

Czy na rynku transportowym są dostępne odpowiednie narzędzia, które pomogą się zabezpieczyć? Okazuje się, że większość firm, nawet jeśli próbuje się zabezpieczać, wciąż szuka optymalnych rozwiązań, a niespełna 20% nadal nie ma pomysłu, w jaki sposób dobrze ochronić się przed destabilizacją rynku i dynamiką niekorzystnych zdarzeń.

Kluczem są partnerskie relacje

Eksperci, którzy udzielili nam wypowiedzi, stawiają jednogłośnie na budowanie relacji. Według nich proporcje pomiędzy pracą na spocie a kontrakcie w wielu przypadkach powoli się wyrównują. Przewoźnicy szukają korzystnych dla siebie ofert, ale najchętniej od zaufanych partnerów. Szacunek, zaufanie i dobre relacje według naszych rozmówców są kluczem do zabezpieczenia ciągłości łańcucha dostaw.

Potrzebna przestrzeń do współpracy

Jakie narzędzie wykorzystać do budowania lojalności i dobrych relacji z przewoźnikami pracującymi na spocie? Szansę na sukces w tym obszarze nasi rozmówcy dostrzegają w nowym rozwiązaniu, jakim jest giełda prywatna. Pozwala ona szybciej docierać do grona zaufanych przewoźników, z którymi chcemy współpracować i sprawniej się z nimi komunikować. To przestrzeń do budowania partnerskich relacji z przewoźnikami, pozostających na współpracy spotowej.

Zalety pracy na spocie i na kontrakcie

Giełda prywatna łączy wszystkie zalety pracy na spocie i na kontrakcie. Umożliwia szukanie przewoźników na bieżąco, pod konkretne zlecenia i jednocześnie udostępnia przestrzeń do budowania i utrzymywania relacji z nimi. Dodatkowo, rozwieje wątpliwości klienta co do publikowania ładunków na spocie, ponieważ rozwiązaniem Private Spot zarządza jedna firma – nie ma tam konkurencji, a oferta jest widoczna tylko dla określonego, zaufanego grona przewoźników.

Dowiedz się więcej o prywatnej giełdzie transportowej!

➡️  Wypełnij formularz i umów rozmowę z naszym konsultantem!

➡️ Napisz do nas na LiveChat (opcja dostępna w dni robocze w godz. 7:00–17:00).

➡️ Napisz do nas na adres privatespot@trans.eu, wpisując w tytule: “giełda prywatna”.

➡️ Zadzwoń na naszą infolinię: +48 71 734 17 00 (dostępna w dni robocze, w godz. 7:00–17:00).