5 mitów na temat prywatnej giełdy transportowej Trans.eu

- Author: Marta Dunajko

mity giełda transportowa

Nasze produkty wdrażamy i rozwijamy, zawsze badając potrzeby naszych klientów. Wiele z nowych funkcjonalności inicjujecie właśnie Wy. Szczególnie nasz najnowszy produkt, Giełda Prywatna, to efekt licznych rozmów z właścicielami firm z sektora TSL i spedytorami.

W ich trakcie zauważyliśmy, że wokół prywatnej giełdy transportowej narosło kilka mitów. Jednym z nich jest przekonanie, że w Trans.eu korzystamy z danych przewoźników, których klienci dodają do swoich giełd. Nie jest to jednak prawdą – tak jak i niektóre inne informacje. Z jakimi jeszcze mitami możesz się spotkać? 

Mit 1: Giełda Prywatna to rozwiązanie tylko dla dużych firm

Wiele osób, z którymi rozmawiamy, jest przekonanych, że posiadanie własnej giełdy transportowej przynosi zyski jedynie dużym firmom spedycyjnym. Rzeczywiście, jeszcze do niedawna tak było, ponieważ budowa zamkniętego systemu na własne potrzeby wymagała zaangażowania licznych zasobów i generowała wysokie koszty. 

Przeczytaj więcej na temat wyzwań związanych z budową własnej giełdy transportowej

Jednak stało się to mitem, od kiedy rynek oferuje gotowe rozwiązania tego typu, takie właśnie jak Giełda Prywatna Trans.eu. Dzięki szybkiemu wdrożeniu i konkurencyjnej cenie prywatne środowisko na Platformie może zacząć przynosić zyski także firmom spedycyjnym z sektora MŚP. 

Mit 2: Giełda Prywatna dokłada spedytorom pracy

Spedytorzy obawiają się, że kolejne narzędzie w firmie dołoży im codziennej pracy, a nie zagwarantuje rezultatów. Rzeczywiście, na początku trzeba poświęcić czas na dodanie swojej bazy przewoźników i ewentualnej ich segmentacji – bez tego Giełda Prywatna nie ma szans działać efektywnie.

Jednak z czasem narzędzie staje się najszybszą i najłatwiejszą formą komunikacji ze sprawdzonymi firmami transportowymi. Dzięki niemu spedytorzy nie muszą już wykonywać wielu telefonów, wysyłać sms-ów czy maili z zapytaniami. Mogą skupić się na komunikacji w jednym miejscu. 

Warto dodać, że większość firm spedycyjnych w Polsce wykorzystuje publiczną giełdę transportową Trans.eu w codziennej pracy. Giełda Prywatna staje się jej integralną częścią, a reguły automatyczne pozwalają na przekierowywanie niepodjętych frachtów na giełdę publiczną.

Prywatna giełda transportowa

Mit 3: Przewoźnicy nie chcą korzystać z kolejnego narzędzia

Spedytorzy wiedzą, z jak dużym sceptycyzmem przewoźnicy podchodzą do kolejnych narzędzi, z których muszą korzystać. Prawda jest jednak taka, że ogromna ich część korzysta codziennie lub kiedyś korzystała z giełdy transportowej Trans.eu. Dlatego dobrze znają oni zasady działania platformy i nie muszą się jej na nowo uczyć. 

Ponadto Trans.eu, oprócz standardowego szkolenia spedytorów, zapewnia onboarding także dodanym przewoźnikom. Jego celem jest wytłumaczenie zasad współpracy na frachtach dostępnych na giełdzie prywatnej osobom, które nie miały dotąd styczności z platformą. 

Co ważne, Giełda Prywatna nie jest odrębnym narzędziem. Jeśli przewoźnik korzysta z publicznej giełdy transportowej Trans.eu, będzie ona zintegrowana z jego dotychczasowym środowiskiem. Nie wymaga dodatkowego logowania czy otwierania w osobnych oknach przeglądarki. 

Mit 4: Trans.eu korzysta z danych przewoźników dodanych do Giełdy Prywatnej 

Zapraszanie przewoźników do Giełdy Prywatnej przeprowadzasz samodzielnie za pomocą dostępnych na platformie funkcjonalności. Istnieje też opcja przesłania nam listy kontrahentów, których mamy w Twoim imieniu dołączyć do giełdy. Bez tych danych niemożliwe jest efektywne korzystanie z narzędzia, ponieważ potrzebujesz jak najszerszego grona odbiorców Twoich ofert. 

W Trans.eu nie wykorzystujemy danych przewoźników do celów innych niż świadczenie usług i statystyczne. Jeśli nie korzystasz z naszej dodatkowej usługi Carrier Compliance, dodane do Giełdy Prywatnej firmy nie zostaną przez nas nawet zweryfikowane. Również to Ty musisz posiadać wszystkie niezbędne zgody na przetwarzanie danych osobowych w zgodzie z przepisami RODO

Mit 5: Trans.eu czyta prywatne wiadomości

Niektórzy obawiają się, że pracownicy Trans.eu czytają prywatną komunikację między spedytorami i przewoźnikami. Nie jest to zgodne z rzeczywistością. Zapewniamy poufność korespondencji i nie prowadzimy kontroli czy monitoringu treści komunikatów przesyłanych za pomocą platformy Trans.eu. Tak brzmi zresztą jeden z zapisów naszej umowy licencyjnej (punkt 5.2). 

Archiwalne treści wiadomości znajdują się na zabezpieczonych serwerach, jednak dostęp do nich mogą mieć wyłącznie organy państwowe, takie jak sąd, prokurator czy policja, na podstawie pisemnego żądania uzasadnionego przepisami prawa. Jest to jednak standardowy zapis, który dotyczy każdego oprogramowania, z jakiego korzystasz, np. wysyłanych sms-ów. Natomiast jeśli jako właściciel firmy chcesz monitorować rozmowy swoich pracowników na platformie, możesz to zrobić wyłącznie po spełnieniu odpowiednich wymogów prawa.

Jeśli masz pytania dotyczące Giełdy Prywatnej lub jakiegokolwiek innego narzędzia Trans.eu dla firm spedycyjnych, chętnie udzielimy Ci wszystkich szczegółowych informacji. Skontaktuj się z nami